Menu
 Umundurowanie
 Czapki
 Kaski
 Wyposażenie
 Galanteria, dodatki
 Dystynkcje
 Odznaki
 Emblematy, naszywki
 Filmy
 Księga Gości
 Kontakt
 Poszukiwane
 Ciekawe strony

Umundurowanie Policji


Bluza gabardynowa sierżanta Policji pionu prewencji z lat 1990-1995.
Bluza służbowa letnia - z materiału tropik funkcjonariusza Policji w stopniu komisarza innych służb Policji (szkoła Policji, służba administracyjna). Pochewki jak i patki wprowadzone w 1990r i obowiązywały do 1995r.
Bluza gabardynowa funkcjonariusza policji pełniącego służbę w komisariacie kolejowym. Bluza uszyta została w 1991 roku lecz ma przyszyte guziki z orzełkiem bez korony (najwyraźniej pozbywano się starych zapasów z okresu PRL).
Bluza gabardynowa wyjściowa Policji z pochewkami sierżanta oraz korpusówkami (patkami) pionu prewencji.
Bluza służbowa letnia "olimpijka". Na niniejszej bluzie nosi się znak identyfikacji indywidualnej (odznaka), imiennej, napis "POLICJA". Dopuszczalne jest także noszenie odznak: "Absolwenta Szkoły" i organizacji IPA. Podoficerowie i aspiranci zakładają do bluzy koszulę służbową niebieską (oficerowie służbową lub wyjściową).
Ortalionowa kurtka 3/4 z podpinką. Wprowadzona do użytku pod koniec drugiej połowy lat 80. Przez długi czas używana w Policji do umundurowania służbowego a także wyjściowego. W okresie zimowym nosi się z podpinką, latem bez podpinki. Przy występowaniu w ubiorze służbowym kurtkę nosi się z pasem głównym.
Płaszcz wyjściowy całoroczny w kolorze błękitnoszarym, dwurzędowy. Na ramionach znajdują się naramienniki, rękawy zakończone patką przypinaną na guzik z wizerunkiem orła w koronie. Na lewym rękawie znajduje się naszywka półokrągła tzw. "łuczek" z napisem POLICJA. Noszony przez funkcjonariuszy Policji do umundurowania galowego i wyjściowego. Przeznaczony głównie dla oficerów starszych oraz dla członków orkiestry i kompanii honorowej Policji.
Płaszcz wyjściowy letni oficera policji. Obowiązujący w okresie przejściowym (1990-1995).
Kurtka służbowa z naramiennikami odblaskowymi ruchu drogowego. Kurtka wprowadzona prawdopodobnie w 1993 roku. Zapinana na zamek błyskawiczny.
Mundur ćwiczebny - polowy "moro" wzór 4636 z pochewkami starszego sierżanta Policji. Egzemplarz z 1993 roku. Jest to mundur używany w okresie przejściowym przez funkcjonariuszy Policji. Wszystkie guziki kryte, na lewym rękawie znajduje się naszywka z napisem "POLICJA" oraz jedna kieszonka. Na przedniej części bluzy 4 kieszenie: dwie na piersiach i dwie poniżej. Na plecach wszyty ściągacz.

Mundur ćwiczebny "moro". Powszechnie używany przez służby patrolowo-interwencyjne i w Oddziałach Prewencji Policji. Na patce kieszeni lewego rękawa naszyty odblaskowy napis POLICJA oraz na plecach. Z tyłu na wysokości bioder wszyty ściągacz.
Kurtka ortalionowa przeciwdeszczowa w kolorze czarnym. Na lewej górnej kieszeni naszyty napis POLICJA oraz na plecach. W chłodniejsze dni pod tymi kurtkami nosi się ocieplacze bezrękawniki.
Kurtka ćwiczebna z podpinką. Występują dwie wersje tych kurtek: z napisem "POLICJA" na plecach lub bez napisu.
Kamizelka ostrzegawcza z elementami odblaskowymi przeznaczona dla funkcjonariuszy Policji. Używana głównie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz prewencji podczas pełnienia obowiązków w warunkach pogodowych ograniczonej widoczności. Przepisy dopuszczają noszenie kamizelek do odzieży cywilnej podczas pełnienia czynności służbowych. Na plecach i na lewej piersi znajdują się naszywki z napisem "POLICJA".
Koszula służbowa z logo nieistniejącego już 1 Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w Warszawie. Wydział ten funkcjonował w Stolicy od 01.01.1999r do 30.06.1999r. Były 3 takie wydziały, które działały na terenie Warszawy w tym samym czasie i każdy miał inny teren działania... WPI1 i WPI2 na terenie lewobrzeżnej Warszawy, a WPI3 na terenie Pragi w Warszawie. Podziękowania za informację na temat tego wydziału kieruję pod adresem klubowego Kolegi Dariusza..
Ocieplacz, bezrękawnik. II wersja.
Kamizelka pikowana - ocieplacz, bezrękawnik. Na plecach naszyty żółty odblaskowy napis POLICJA.III wersja.
Sweter służbowy policji. Przepisy ubiorcze dopuszczały noszenie tego elementu umundurowania jedynie na terenie jednostki. Swetry te zostały wyparte przez nowsze.
Spodnie ogrodniczki - kombinezon przeciwdeszczowy.
Spodnie służbowe do trzewików. Są to spodnie nowego wzoru wprowadzone do użytku na mocy Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie umundurowanaia policjantów z dnia 20 maja 2009r. Na dole spodni jest wszyta patka umożliwiająca regulację szerokości dołu nogawek. Wzdłuż szwów bocznych na całej długości spodni jest wszyta lamówka odblaskowa w kolorze srebrnym. W przedniej części spodni na wysokości kolan znajdują się wzmocnienia z tkaniny zasadniczej. Na bokach nogawek się naszyte kieszenie z patkami zapinanymi na napy. Na patkach jest umieszczony napis "POLICJA" w kolorze srebrnym.
Koszula służbowa letnia. Wprowadzona do użytku na mocy Rozporządzenia MSWiA w sprawie umundurowania policjantów z dn. 20 maja 2009r. Koszule nosi się bez krawata.
Koszula służbowa z długim rękawem. Wprowadzona do użytku na mocy Rozporządzenia MSWiA w sprawie umundurowania policjantów z dn. 20 maja 2009r. Koszule nosi się bez krawata.
Kurtka służbowa letnia nowego wzoru. Wprowadzona do użytku na mocy Rozporządzenia MSWiA w sprawie umundurowania policjantów z dn. 20 maja 2009r.

Przejdź do umundurowania MO >>>

Design by flankerds.com