Menu
 Umundurowanie
 Czapki
 Kaski
 Wyposażenie
 Galanteria, dodatki
 Dystynkcje
 Odznaki
 Emblematy, naszywki
 Filmy
 Księga Gości
 Kontakt
 Poszukiwane
 Ciekawe strony

Umundurowanie Milicji Obywatelskiej


Kurtka gabardynowa kapitana MO. Zapinana na 3 guziki. Wzór ten wprowadzony został na mocy Zarządzenia nr 67/62 MSW z dnia 04.04.1962r.
Bluza gabardynowa szeregowca MO.
Bluza gabardynowa plutonowego MO. Oznaki stopni wyszywane bezpośrednio na naramiennikach.
Bluza służbowa letnia z materiału tropik dla podoficera MO z naramiennikami obszytymi do stopnia sierżanta MO
Bluza gabardynowa podporucznika MO. Gwiazdki wyszywane bajorkiem. Bluza uszyta w 1975 roku. Na kołnierzu patki oficerskie starszego typu (większe o wymiarach 7,5 x 4cm).
Bluza gabardynowa porucznika MO. Gwiazdki wyszywane bajorkiem. Na kołnierzu patki oficerskie starszego typu (większe o wymiarach 7,5 x 4cm).
Bluza gabardynowa Kapitana MO. Gwiazdki wyszywane bajorkiem. Na prawej kieszonce znajduje się odznaka za XX lat w Służbie Narodu.
Bluza gabardynowa majora MO. Gwiazdki oraz belki wyszywane bajorkiem. Bluza uszyta w marcu 1984 roku.
Płaszcz wyjściowy letni oficera MO. Oznaki stopni wyszywane na pochewkach bajorkiem lub taśmą dystynkcyjną w zależności od rangi funkcjonariusza.
Płaszcz nieprzemakalny (podgumowany) funkcjonariusza MO.
Kurtka służbowa zimowa 3/4 tzw. "sołtysówka", noszona przez funkcjonariuszy MO i ZOMO w okresie zimowym. Oznaki stopni wyszyte na pochewkach nasuwanych na naramienniki.
Ortalionowa kurtka zimowa 3/4 z podpinką i kołnierzem. Wprowadzona do użytku pod koniec drugiej połowy lat 80. Przez długi czas używana w Policji do umundurowania wyjściowego i służbowego.
Bluza służbowa letnia zwana wiatrówką lub olimpijką. Zazwyczaj zakładana na gołe ciało.
Wiatrówka letnia z naramiennikami podporucznika MO przypinanymi na guziki.
Wiatrówka letnia z naramiennikami porucznika MO
Zimowy płaszcz sukienny MO. Noszony w okresie zimowym przez funkcjonariuszy MO i ZOMO jako płaszcz służbowy oraz wyjściowy. Oznaki stopni wyszywane bezpośrednio na naramiennikach.
Mundur polowy Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej - ZOMO. WZ. 5614. Egzemplarz uszyty na początku 1984 roku. To umundurowanie było w powszechnym użytku w okresie stanu wojennego, który wprowadzono 13 grudnia 1981r a zniesiono 22 lipca 1983r.
Mundur polowy Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej - ZOMO. WZ. 5614. Egzemplarz uszyty w 1985 roku. Wersja wzbogacona o szlufki do pasa głównego.
Mundur polowy Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej - ZOMO. WZ. 4627. Egzemplarz uszyty w 1986 roku. W odróżnieniu od poprzedniego wzoru wszystkie guziki są zakryte. Rękawy wzbogacone zostały o mankiety.
Kurtka "bechatka" munduru polowego MO i ZOMO. Wersja zimowa z odpinaną podpinką i kołnierzem. Wzór 5655, starszego typu uszyta z materiału w kolorze szaro-niebieskim. Na patce lewego rękawa naszywka z napisem MILICJA
Kurtka "bechatka" munduru polowego MO i ZOMO. Wersja zimowa z odpinaną podpinką i kołnierzem. Wzór 5655, nowszego typu uszyta z materiału w kolorze zielono-niebieskim. Na patce lewego rękawa naszywka z napisem MILICJA
Buty opinacze / skutery używane przez MO i ZOMO do umundurowania polowego oraz służbowego do spodni typu narciarskiego. Wersja letnia z traperem.
Buty opinacze / skutery, wersja letnia.
Buty opinacze / skutery, wersja zimowa, ocieplane futerkiem od wewnątrz.

Przejdź do umundurowania Policji >>>

Design by flankerds.com